Program Guča 2019. - PROGRAM GUCA 2019.


PROGRAM 59. SABORA TRUBAČA GUČA 2019.
Organizatori zadržavaju pravo promene programa do početka sabora.
08.08. - 11.08.2019.

ČETVRTAK, 8. AVGUST

11:00 Otvaranje Sabora

11:30 Konferencija za štampu domaćina i organizatora

12:00 Otvaranje likovnih izložbi samoukih slikara (Dragačevo, Kovačica, Uzdin, Oparić i Jagodina)

12:30 Otvaranje sajma knjiga

13:00 Otvaranje sajma turizma

13:30 Predstavljanje: Dragačevo u knjigama i publikacijama

14:30 Otvaranje privredne izložbe

Pozornica Kulturnog centra:

16:00 Koncert: trubački orkestri, folklorne i pevačke grupe

17:00 Takmičenje pionirskih i omladinskih trubačkih orkestara Srbije

19:30 Koncert kulturno-umetničkih društava

20:00 Proglašenje pobednika pionirskih i omladinskih trubačkih orkestara

21:00 Koncert: pobednici predtakmičenja 2019. godine

 

PETAK, 9. AVGUST

07:00 Trubačka budilica

11:30 Konferencija za štampu

13:00 Narodni atletski višeboj: bacanje kamena s' ramena, rvanje «u kosti», skok u dalj i uvis «iz mesta», gađanje kroz prsten jabuke

17:00 Svečana saborska povorka učesnika u programu

Pozornica Kulturnog centra:

15:00 Takmičenje zdravičara

16:00 Umetnički program: trubački orkestar, folklorna i pevačka grupa

16:00 Izbor najlepše narodne nošnje

18:00 Umetnički program: trubački orkestar, folklorna i pevačka grupa

Velika pozornica na stadionu:

19:00 Koncert: najbolji trubački orkestri, pobednici 58. Dragačevskog sabora trubača u Guči: Stefan Mladenović, Marko Gligorijević Ivan Đenadić i Marko Trnavac.

21:00 Koncert: trubački orkestar Boban Marković sa gostima

23:00 Ponoćni koncert - sve trube Dragačeva

SUBOTA, 10. AVGUST

07:00 Trubačka budilica – ulicama Guče

11:30 Konferencija za štampu

13:00 Svečana saborska povorka sa starom dragačevskom svadbom

Pozornica Kulturnog centra:

15:00 Koncert: trubački orkestri, folklorne i pevačke grupe

17:00 Koncert: Svet u Guči - strani trubački orkestri: Elefanf'U Francuska, HarMalek Orchestr Češka, Opa! Bato Balkan Brass Australija, Farra Fanfarra Portugal, Pivo in čevapi Slovenija

Velika pozornica na stadionu:

20:00 «Sa Ovčara i Kablara», finalno takmičenje seniorskih orkestara

23:30 Proglašenje pobednika takmičenja seniorskih orkestara

24:00 Koncert: Dejan Petrović Big band

NEDELjA, 11. AVGUST

Velika pozornica na stadionu:

19:00 Koncert: pobednici 59. Dragačevskog sabora trubača u Guči

20:00 Koncert: Dejan Lazarević

21:00 Koncert: Saša Matić

22:30 Koncert: Dragana Mirković

 
GUCA FESTIVAL PROGRAM 2019.

Please note that the festival organizing committee reserves the right to change the festival program!


THURSDAY, 08/08/2019 

11.00   Opening of the festival- at the Monument to a Trumpet player
11.30   Press Conference - The old town hall
12.00   Opening of the naive art painters' exhibition 
12.30    Opening of the Festival's book fair

13.00    Opening of the Festival 's tourism fair

13.30  Presentation: Dragacevo in books and publications

14.30    Opening of the exhibition of economy
16.00 Young brass bands concert, folklore and singing bands– Center for Culture 

17.00   Competition of young  brass bands 

19.30 Concert of Cultural and Artistic Societies

Main stage – on stadium


2000    The  winners of young brass bands concert
2100   Concert of trumpet masters (pre competition winners 2019.)

FRIDAY , 09/08/2019

07.00 Wakening call of the trumpeters – streets of Guca

11.30 Press Conference
13.00  The all-around people’s tournament in traditional sport disciplines – stadium
15.00   Cultural and artistic program - Center for Culture
17.00  Festival parade – streets of Guca

Main stage-on stadium

19.00  Concert of trumpet masters

21.00 Concert: Boban Markovic & guests
23.00  Midnight concert (Brass bands finalists of the 59th  Festival)

SATURDAY, 10/08/2019

07.00    Wakening call of the trumpeters – streets of Guca

11.30 Press Conference
13.00    Festival parade and improvisation of traditional Dragacevo wedding- streets of Guca

Cultural Center Stage:

15:00 Concert: trumpet orchestras, folklore and singing groups

17:00 Concert: Guca World - Foreign Trumpet Orchestras: Elefanf'U France, HarMalek Orchestra Czech Republic, Opa! Bato Balkan Brass Australia, Farra Fanfarra Portugal, Beer and Boots Slovenia

Main stage at the stadium:

20:00 "From the top of Ovcar and Kablar", final competition of senior orchestras

23:30  Senior orchestras winners announcement

24:00 Concert: Dejan Petrovic Big band

SUNDAY 11/08/2019

Main stage at the stadium:

19:00 Concert: the winners of the 59th Dragacevo trumpet festival in Guca

20:00 Concert: Dejan Lazarević

21:00 Concert: Saša Matić

22:30 Concert: Dragana Mirković